Jubileusz s.M.Zacharii

Super User. Opublikowano w Aktualności

Z wielką radością 28 września 2019 roku świętowaliśmy 25-lecie życia zakonnego s.M.Zacharii. Przyjechała rodzina, przyjaciele naszej Jubilatki i oczywiście siostry.Siostra w przeciągu tego czasu posługiwała w różnych zakątkach kraju i z nich właśnie przyjechali goście, wśród których wielu kapłanów. Koncelebrowana Eucharystia jednoczyła wszystkich w dziękczynieniu. Nie zabrakło wspomnień często pełnych humoru.

Jubileusz s.M. Wiktorii, s.M. Hieronimy

Super User. Opublikowano w Aktualności

Wspaniałą uroczystość przeżywały Siostry naszej prowincji, dziękując Dobremu Bogu za 80 lat życia zakonnego s. M. Wiktorii i 60 lat również życia zakonnego s.M. Hieronimy. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił J.E. ks. bp Romuald Kamiński. Zachęcamy do wysłuchania fragmentów kazania, zarejestrowanych i udostępnionych dzięki życzliwości Radio Warszawa.

Pierwsza profesja

Super User. Opublikowano w Aktualności

Dzień 2 sierpnia w kalendarzu franciszkańskim jest świętem Matki Bożej Anielskiej. W naszej wspólnocie felicjańskiej przeżywałyśmy go jako dzień radości i wdzięczności za wielkie rzeczy jakich Bóg dokonuje w naszym życiu. Trzy siostry nowicjuszki: s.M. Honorata, s.M.Natalia i s.M.Rafała złożyły pierwszą profesję czyli ślubowały czystość, ubóstwo i posłuszeństwo na jeden rok w duchu miłości i chęci nieustannego odpowiadania na Miłość. Siostra Prowincjalna s.M. Christella przypomniała historię spotkania i rozmowy pomiędzy Matką Bożą Anielską i św. Franciszkiem w Porcjunkuli, polecając Siostry ich wstawiennictwu u Boga. Centralnym wydarzeniem była Eucharystia pod przewodnictwem br. Juliusza Pyrka OFM Cap, celebrowana wraz z kapłanami z rodzinnych parafii Sióstr oraz z naszej Parafii św. Feliksa z Kantalicjio. Wspaniała, rodzinna atmosfera wypełniała również nasz zakonny refektarz podczas weselnego obiadu. Życzymy kochanym Siostrom, by miłość rozpromieniała ich serca, by z radością szły przez życie za Jezusem Oblubieńcem.