Zimowisko w Górach Świętokrzyskich

Super User. Opublikowano w Aktualności

Po zakończeniu pierwszego semestru nauki nadszedł upragniony czas odpoczynku i zabawy. W 7-dniowym wyjeździe w Góry Świętokrzyskie uczestniczyły dzieci z duszpasterstwa naszej parafii, w większości ministranci i dziewczęta ze scholi. Opiekę nad nimi sprawowała s. Katarzyna M. i s.M. Miriam oraz o. Jakub Szelka SJ .

            Po Mszy św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli wyruszyliśmy w drogę do Wólki Milanowskiej, gdzie znajdował się nasz pensjonat. Po drodze zwiedziliśmy Oceanikę Świętokrzyska Polana i okazały pomnik przyrody - dąb Bartek. W kolejnych dniach czekały na dzieci przygody pełne emocji: Bajkowa zima w Wiosce św. Mikołaja w Bałtowie, zwiedzanie zamku i pasowanie na damę dworu i rycerza Zamku Krzyżtopór, zajęcia w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, zwiedzanie Muzeum zabawek i zabawy, Manufaktury słodyczy i Muzeum Entomologicznego w Kielcach, zwiedzanie Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża św. - na Świętym Krzyżu oraz ruin zamku w Kazimierzu Dolnym. Wycieczki przeplatane były zabawami na śniegu, dyskotekami i warsztatami. Codziennie spotykaliśmy się na modlitwie i pogadance, która miała na celu wyjaśnienie dzieciom jak w praktyce wypełniać uczynki miłosierne względem duszy. Natomiast centrum każdego dnia stanowiła wspólna Eucharystia, w przygotowanie której zaangażowani byli wszyscy uczestnicy.

            Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za piękny czas, który nam dał, za Jego opiekę nad nami i za dobrych ludzi, których spotkaliśmy. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierali nasz wyjazd i przyczynili się do tego, aby mógł być tak bogaty w atrakcje. Deo Gratias.

s. Katarzyna M. Pigul