Pomoc misjom

 Szczęść Boże!

Pozdrawiam serdecznie z Felicjańskiego Ośrodka Misyjnego.

My, Siostry Felicjanki od ponad 30 lat posługujemy na afrykańskiej ziemi, w Kenii, niosąc ludziom w tej części świata słowo Dobrej Nowiny i pomoc, jakiej potrzebują, by godnie przeżywać swoją codzienność. Od niemal początku istnienia naszego misyjnego dzieła prowadzimy też projekt o nazwie ADOPCJA UCZNIA. Dzieci w Kenii często są pozbawione możliwości nauki, a tym samym rozwoju talentów, które dobry Bóg zapewne w nich złożył. Celem projektu ADOPCJA UCZNIA jest stworzenie możliwości dla rozwoju i edukacji dzieci oraz młodzieży w środowisku, w którym posługują nasze siostry misjonarki.

Roczny koszt nauki w szkole podstawowej to 100 $. Nauka na tym etapie trwa 8 lat. W szkole średniej koszt wzrasta, gdyż edukacja odbywa się zwykle w szkołach z internatem, a więc poza nauką należy też opłacić mieszkanie i wyżywienie. I tak, zależnie od profilu szkoły średniej, opłata wynosi ok 730 $ za jeden rok. Kształcenie w szkole średniej trwa 4 lata.

Dzięki ofiarności życzliwych osób udało się już wykształcić wiele kenijskich dzieci. Okazuje się, że odrobina dobrej woli i nawet niewielka ofiara mogą sprawić, że zasadniczo odmieni się los człowieka.

Zainteresowanych tą formą pomocy Misjom podaję nr konta, na który można przekazać ofiarę (w złotówkach) – także na rzecz kenijskich dzieci, w ramach projektu Adopcja Ucznia:

BANK ZACHODNI WBK S.A. 70 ODDZIAŁ W WARSZAWIE

ul. Tarnowiecka 13; 04-041 Warszawa

44 1500 1878 1218 7003 6549 0000

(z dopiskiem wg. tego na co Państwo zechcą ofiarować pieniądze: Adopcja ucznia/dach w Embu/misje)

Dodatkowe informacje o projekcie ADOPCAJ UCZNIA:


Więcej informacji o kenijskiej wspólnocie, niestety na razie tylko po angielsku,
można znaleźć: http://www.felicianskenya.com/

 

Prowincja Warszawska Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo
ul. Kościuszkowców 85,  04-545 WARSZAWA
tel. 22/ 812-03-32

 

s. Agnieszka M. Piątkowska CSSF
referentka ds. misji

508-722-890