Zakończenie wizytacji

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

IMG 5567

Galeria zdjęć z uroczystego zakończenia wizytacji generalnej w dniu 3 maja 2022 r.:

 

Listy jubileuszowe

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

Listy na rozpoczecieListy od Ojca Świętego Franciszka, błogosławieństwo O. Św. Franciszka i List w Jego imieniu, Ks. Kard. Kazimierza Nycza, Ks. Kard. Stanisława Dziwisza i od Ks. Biskupów: Stanisława Gądeckiego, Marka Jędraszewskiego, Józefa Michalika, Józefa Kupnego, Piotra Sawczuka i Piotra Libery na rozpoczęcie Jubileuszu 100-lecia Prowincji Warszawskiej Sióstr Felicjanek.

 

Matka Angela w Łowiczu

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

IMG 20220504 WA0004Dnia 4 maja 2022 r., Matka Angela w obrazie „z czarną bindką” powędrowała do Łowicza, do Sióstr Bernardynek, i „znalazła” przytulny kąt w celi, w której mieszkała w czasie swego pobytu w Łowiczu, w czasie od 23 grudnia 1864 r. do maja 1866 r. Tam w dniu 8 września 1865 r. otrzymała Dekret potwierdzający Zgromadzenie Sióstr Felicjanek na terenie Galicji, co stało się jej radością i wzbudziło pragnienie, by jak najszybciej dołączyć do sióstr czynnych w Krakowie.

Odznaczenie dla śp. s.M. Anzelmy

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

Odznaczenie 5Odznaczenie państwowe dla śp. s.M. Anzelmy Trojanowskiej

22 kwietnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dwudziestu odznaczeń państwowych. Pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowana została s. Maria Anzelma Trojanowska.

Media o uroczystości odsłonięcia tablicy

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

IMG 5174Przegląd mediów z uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej M.M. Symplicytę Nehring i pierwsze felicjanki: