Imieniny Przełożonej Prowincjalnej

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to powód do podwójnego świętowania.  W tym dniu obchodziłyśmy imieniny SM Christelli, przełożonej prowincjalnej. Czas szerzącej się pandemii koronawirusa zacieśnił grono sióstr zebranych na tej uroczystości, ale nie zdołał pokonać granic serc.

Siostry całej Prowincji, w łączności duchowej z siostrami z Prowincji siostrzanych Zgromadzenia, włączyły się w to radosne świętowanie przez dary duchowe, modlitwę, życzenia i inne formy wyrażenia wdzięczności za ofiarną posługę SM Christelli, przełożonej prowincjalnej.

W uroczystej Eucharystii celebrowanej przez Ks. prof. Józefa Warzeszaka, naszego kapelana, uczestniczyły siostry ze wspólnoty domu prowincjalnego, a także wspólnoty pw. bł. Marii Angeli Truszkowskiej i Matki Bożej Miłosierdzia. Radość sióstr została dopełniona siostrzanym spotkaniem w refektarzu, a po nim – błyskotliwą, pełną humoru lecz zawierającą głęboki morał inscenizacją w reżyserii S Łucji M., z udziałem znakomitych aktorek ze wspólnoty.

Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata przypomina nam o tym, że władza Jezusa jest władzą nad sercem, a nad sercem nie można mieć władzy inaczej jak tylko kochając, jak tylko dając siebie. Niech ta uroczystość rozpala w nas żar oddawania siebie w pokornej i ofiarnej służbie każdego dnia.