Perła św. Bonawentury

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

bagnoregioDecyzją włoskiej Komisji ds. Unesco miasteczko, w którym urodził się św. Bonawentura - Civita di Bagnoregio, jedno z najbardziej imponujących średniowiecznych miasteczek we Włoszech - zostało zatwierdzone jako kandydat do wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa: „Krajobraz kulturowy Civita di Bagnoregio”.

Projekt ten promowany jest przez region Lacjum i Civita di Bagnoregio, oraz Ministerstwo Kultury i Turystyki Mibact. Civita di Bagnoreggio położone jest na wzgórzu, w prowincji Viterbo – południowej Etrurii, w samym sercu Tuscii na terenie regionu Lacjum, ok. 130 km na północ od Rzymu.

Zobacz niezwykły widok - wykonanej dronem zapowiedź pieszej wycieczki po Civita di Bagnoregio, miasteczku dzisiaj już umierającym. Civita di Bagnoregio nazywane jest Miastem Umierającym, ponieważ rozpada się i wpada do położonego poniżej wąwozu. Założona przez Etrusków 2500 lat temu osada położona jest na płaskowyżu skał wulkanicznych i jest dostępna dla zainteresowanych jej niezwykłymi urokiem tylko przez kładkę łączącą ją z nowoczesnym miastem Bagnoregio. Ten "spacer" został sfilmowany 10 listopada 2018 roku.

 

Podróż z drona przez Civita di Bagnoregio:


Spacer przez Civita di Bagnoregio:

Nagranie pochodzi z kanału youtube Prowalk Tours