Skarby Kościoła: św. Rafka

s. M. Agnieszka. Opublikowano w Aktualności

rafkaPerła wśród libańskich kobiet. 23 marca Kościół Maronicki czci św. Rafkę.

Większość z nas zna opowieści o życiu i cudach św. Szarbela i kilku milionach wiernych rocznie pielgrzymujących do wsi Annaya, aby prosić niezwykłego świętego o pomoc w swoich życiowych problemach, nie tylko dotyczących zdrowia. Świat coraz bardziej odkrywa również świętą o orientalnym imieniu Rafka – można powiedzieć, że jest to perła wśród libańskich opowieści o dzielnych kobietach.Czytaj dalej o tej niezwykłej Świętej...

st rafka 22 marca 18 15 ku czci charbela
 

MODLITWA O ŁASKĘ

O święta Rafko, moja ukochana święta patronko, chcę Ci z całego serca podziękować za łaskę, którą Bóg obdarował mnie za twoim wstawiennictwem.

Chcę też Cię prosić, abyś zawsze wstawiała się za mną, towarzyszyła mi, oświecała mnie, uczyła mnie kochać Jezusa tak jak Ty go pokochałaś. Abyś pomogła mi iść za Twoim przykładem w miłości i służbie ludziom, z radością i oddaniem. A będę go wraz Tobą wysławiał teraz i na zawsze. Amen.MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚWIĘTEJ RAFKI

Błagamy Cię, święta Rafko, Ty, która wędrowałaś po naszej ziemi, pośród dębów i skał. Ty, która mieszkałaś z siostrami mniszkami w swym klasztorze.

Nasza siostro, córko tej ziemi i cedrów, błagamy Cię, abyś była naszym światłem przewodnim i przykładem w znoszeniu cierpienia z miłością i radością.

O nasza święta patronko Rafko, spraw, aby pokój zapanował w naszym kraju. Uświęć nasze klasztory i kościoły. Poproś o łaskę dla tych, którzy do Ciebie przychodzą i proszą o wstawiennictwo. Ulecz chorych na Twej błogosławionej ziemi, przynieś ulgę zasmuconym, pobłogosław nasze dzieci i młodzież, wychowaj osieroconych, spraw, aby nasze plony były obfite, pozwól aby nasza praca przynosiła pomyślność, pobłogosław pracujących, nakarm głodnych, pomóż naszym emigrantom powrócić do kraju, módl się za zmarłych.

Naucz nas, droga Siostro, modlić się tak jak Ty to czyniłaś dla Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, który podzielił się z Tobą swym cierpieniem, który odcisnął swoje rany na Twym ciele, który dołączył do nich szóstą ranę i który uczynił Cię posłanniczką wiary, radości i miłości. Abyśmy podziękowali Najświętszej Marii Pannie i chwalili wraz z Tobą Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego, teraz i na zawsze. Amen.


Skarby Kościoła: