Nasza Prowincja

Prowincja Matki Bożej Królowej Polski została utworzona (erygowana) dnia 4 października 1922 r. przez ówczesną Przełożoną Generalną M. M. Bonawenturę Stawską. Prowincja ta jest jedną z trzech prowincji Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Polsce (pozostałe dwie istnieją w Krakowie i w Przemyślu). Dom Prowincjalny znajduje się w Warszawie. W skład prowincji wchodzi 40 placówek (dane z 2021 r.), w tym 25 znajdujących się w kraju, oraz 15 poza jego granicami (we Włoszech – 1; w Kenii – 12; w Rosji – 2).

Prowincja liczy ogółem 285 Sióstr (po wieczystej i czasowej profesji) zaangażowanych w różnego rodzaju działalność w parafiach, diecezjach, instytucjach i na misjach oraz w pracach wewnętrznych prowincji i zgromadzenia.

Działalność apostolska Sióstr naszej Prowincji nie ogranicza się tylko do terytorium naszego kraju. Wiele Sióstr pracuje również poza granicami Polski: we Włoszech (6), w Kenii (39) i w Rosji (2).DOM PROWINCJALNY:
PROWINCJA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Przełożona Prowincjalna:
S.M. Christella Skwarek
ul. Kościuszkowców 85
04-545 Warszawa, Polska
tel. 22 812 03 32, fax 22 613 26 75

www.felicjanki.waw.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.